Get Adobe Flash player

 

Nasze działania”

Fundacja Świat z Uśmiechem w ramach Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego prowadzi Dolnośląski Punkt Konsultacyjno- Doradczy (DPKD) dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w Oleśnicy i w Oławie.  Nasz DPKD zlokalizowany jest w Oleśnicy przy ul. Kopernika 6 oraz w Oławie przy ul. Brzeskiej 9/4.  Doradcy wspierają przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz osoby, które chcą działać w III Sektorze. Udzielamy bezpłatnie doradztwo/konsultacje w zakresie zakładania organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, doradztwo w sprawie funkcjonowania i pozyskiwania środków na działalność organizacji,  rozliczanie dotacji ze środków zagranicznych lub krajowych oraz elementy księgowości tj. sprawozdania merytoryczne i finansowe, bilanse itp. DPKD w Oleśnicy z filią w Oławie organizuje spotkania, szkolenia, warsztaty dla organizacji pozarządowych, młodzieży, która chętnie uczestniczy w różnych działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

 

Nasza Fundacja prowadząca Dolnośląski Punkt Konsultacyjno-Doradczy w Oleśnicy z filia w Oławie we współpracy z innymi organizacjami zorganizował w czasie tegorocznych wakacji dla dzieci i młodzieży różnego rodzaju gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Fundacja Świat z Uśmiechem, prowadząca DPK-D w Oleśnicy z filą w Oławie na zlecenie Starostwa Powiatowego w Oleśnicy w roku 2016 prowadzi także Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Twardogórze. Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

  • poinformowanie osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących jej uprawnieniach lub o spoczywających na niej obowiązkach,
  • wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego,
  • pomocy w sporządzeniu wymagającego wiedzy prawniczej projektu pisma w zakresie niezbędnym do udzielenia pomocy, z wyłączeniem pism procesowych w postępowaniach przygotowawczym lub sądowym i pism w postępowaniu sądowo-administracyjnym,
  • sporządzeniu projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub o ustanowienie pełnomocnika  z urzędu.

DPK-D przygotowuje się również do zorganizowania forum dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu oleśnickiego i oławskiego. Forum odbędzie się 8 grudnia 2016r. w Oleśnicy. Bliższe informacje podamy w późniejszym terminie.

Serdecznie zapraszamy do punktu w:

  • Oleśnicy, ul. Kopernika 6: poniedziałek  godz. 9:00 do 12:00 oraz wtorek godz. 17:00 do 19:00
  • Oławie ul. Brzeska 9/4: poniedziałek  godz. 17:00 do 20:00 oraz środa godz. 17:00 do 20:00

Zachęcamy do współpracy osoby działające w sektorze organizacji pozarządowych.

Fundacja Świat z Uśmiechem
Tel. 605447234
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Uprzejmie informujemy, że dnia 25-26.07.2016r. oraz 1-2.08.2016r. Dolnośląski Punkt Konsultacyjno - Doradczy w Oleśnicy mieszczący się przy ul. Kopernika 6 będzie nieczynny.
Ponadto informujemy, że dodatkowo DPKD w Oleśnicy będzie otwarty w dniach 7-8.07.2016r. oraz 13-14.07.2016r.
Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Fundacja Świat z Uśmiechem informuje, że podczas zbiórki publicznej zgodnie z decyzją nr 118/2014 z dnia 27 luty 2014r. Ministra Administracji i Cyfryzacji w dniach od 15 marca 2014r. do 31.12.2014r. zebrano kwotę 59.558,45 PLN (słownie: pięćdziesiąt dziewięć tysięcy pięćset pięćdziesiąt osiem złotych 45/100). Środki zostały wydatkowane na pokrycie kosztów leczenia, zakup leków, rehabilitacji, dojazdów na wizyty lekarskie, konsultacji oraz pobytu członka rodziny przy chorym w trakcie i po operacji. Leczenie i rehabilitacja Pana Krzysztofa jeszcze się nie zakończyły, więc pozostałe jeszcze środki zgromadzone na koncie Fundacji będą nadal przeznaczane na ten cel.

 

Niewiarygodne !!! Udało się !!! Pan Krzysztof Chwałek jest po przeszczepie!!!

Pan Krzysztof Chwałek  jest po przeszczepie płuc! Operacja odbyła się w nocy z 13 na 14 września 2014r. w Zabrzu. Klinika znalazła dawcę! Operacja przeszła bez komplikacji, płuca były zdrowe i mocne, dzielny jest też Pan Krzysztof! Przeszczep trwał od około godz. 22.30 w sobotę do szóstej rano w niedzielę. Lekarz prowadzący powiedział, że płuca bardzo szybko podjęły pracę. To była najlepsza wiadomość dnia.

Najbliższe dni Pan Krzysztof będzie przebywał na intensywnej sali pooperacyjnej. Wszystko musi się unormować. Jest jeszcze bardzo słaby, ale samodzielnie oddycha i w niedzielę wieczorem pierwszy raz rozmawiał z najbliższą rodziną, która mogła do niego wejść na chwilę.
Teraz trzeba mieć nadzieję,  że będzie wszystko dobrze i mocno w to wierzymy!

 

 

Wspaniała kolonijna przygoda

Wspaniała przygoda kolonijna, która odbyła się w tym roku, dobiegła końca. Dzieci i młodzież z województwa dolnośląskiego spędzali swoje wakacje m.in. w Stegnie, Kołobrzegu i Ustroniu Morskim. Czas spędzony na kolonii był czasem odpoczynku, wytchnienia, ale także czasem zabawy, szaleństw i mocy atrakcji.

Koloniści z radością uczestniczyli w  organizowanych wycieczkach autokarowych i pieszych. Zwiedzili Zamek Krzyżacki w Malborku, który zaprezentowali  wspaniali przewodnicy w  średniowiecznych  strojach. Wprowadziło to wszystkich w klimat tamtych czasów i pozwoliło lepiej zrozumieć historię.

Kolejną atrakcją była wizyta w DinoParku. Uczestnicy podziwiali realistycznie wyglądające dinozaury z dawnych czasów. Mogli przejść  przez laserowy tor przeszkód, który dla  niejednego był dużym wyzwaniem. Jednak najwięcej emocji przyniosło kolonistom oglądanie seansu filmowego w Kinie 5D, którego mogli doświadczyć wszystkimi zmysłami (wzrok, dotyk, zapach).

Moc wrażeń dostarczyła również wycieczka do Westrn Parku w Zieleniewie.  Uczestnicy poznali tam historię i kulturę Indian. Mogli postrzelać z łuku, przejechać się jeepem, bryczką, na koniu, a także na wielbłądzie. Używali mechanicznego byka Rodeo  bez ograniczeń. Korzystali z  dmuchanych zamków, autodromów. Mogli wspinać się na ściance, zwiedzać mini zoo. Wspólnie uczyli się piosenek i tańców indiańskich, a na zakończenie szukali skarbów ukrytych w pobliskiej rzeczce. Podziwiali pokazy kaskaderskie i napad na bank.  Po powrocie do Ośrodka długo jeszcze wspominali ten dzień.

Koloniści mieli okazję przepłynąć się statkiem „PIRAT” po Morzu Bałtyckim oraz odbyć spotkanie z prawdziwymi piratami w Reducie Solnej. Doświadczyli tam prawdziwego chrztu pirackiego, brali udział w różnych konkurencjach sprawnościowych oraz uczyli się  śpiewanie pirackich piosenek – szant.

Dzieci miały również okazję sprawdzić swoją odwagę i umiejętności w Parku Linowym. Każdy mógł zdecydować,  na jaką trasę chce pójść, a jednocześnie zbadać poziom swojej wytrwałości i lęku przed wysokością. Nie należy zapominać o Magiku, który swoim występem zafascynował i zaraził entuzjazmem sporą część uczestników. Jeszcze po występie koloniści długo wspominali i powtarzali sztuczki, jakich nauczyli się na pokazie.

Oprócz atrakcji zapewnionych przez Organizatora nie zabrakło też różnych konkursów  i rozgrywek sportowych m.in. Mini Playback Show, Mam Talent, Konkurs Piosenki Kolonijnej, Konkurs Plastyczny,  Koloniada. Z wielkim zapałem uczestniczyli w dyskotekach, na których uczyli się tańców integracyjnych m.in. Chcocolate i Hey Baby.  Wszyscy brali udział w Balu Przebierańców, Grze Terenowej i Chrzcie. Nie zabrakło też chętnych na Śluby Kolonijne. Z turnusu na turnus zwiększała się liczba osób, chcących zawrzeć tę kolonijną więź.  Ułatwiła to na pewno działająca na kolonii poczta kolonijna, która cieszyła się dużą popularnością.

Czas umilało nam plażowanie oraz kąpiele w morzu pod okiem ratownika i wychowawców. Gry i zabawy na plaży były również atrakcją, jaką zapewnili nam opiekunowie – konkurs piłki nożnej, wyścigi rzędów, konkurs rzeźby z piasku – to tylko niektóre z nich.

„Jednak wszystko się kończy, co się zaczyna, kończy się…”

I my również musieliśmy się pożegnać i zakończyć ten miły czas.  Jedna z wychowawczyń przygotowała prezentację, przedstawiającą najciekawsze momenty z naszej kolonii.

Zwycięzcy konkursów przypomnieli nam swoje występy, były podziękowania, życzenia oraz wspólne śpiewanie piosenki „Ale to już było…” . Na zakończenie tego pięknego wieczoru poszliśmy nad morze, aby wspólnie wypuścić lampion szczęścia. Miał on nam zapewnić powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym i kolejne spotkanie w takim samym gronie.

 

Dziękujemy Kochani Koloniści za Waszą obecność,

Za uśmiechy, miłe słowa.

Za radości, za zaangażowanie,

Aktywność  i chęć zabawy.

Do zobaczenia za rok!

 
Więcej artykułów…